צניחת גבות

מילוי נפחים לצורך הרמת גבות שצנחו

קיימים 2 אמצעי טיפול  לשם הרמת הגבות ו”פתיחת המבט”. 

טיפולים אלו באים לתת מענה לשינויים הנגרמים על ידי נסיגת עצם וצניחת רקמות. כתוצאה מכך הגבות, שבגיל צעיר יושבות מספר מ”מ מעל סף ארובות העיניים, צונחות עד לארובות ואף מתחת לגבולן העליון. לעתים חלה גם צניחת עפעפיים, וכתוצאה מכל אלו נוצר מראה עייף, עצוב, או בלוי. 

מטרת הטיפול היא החזרת מראה של רעננות, ערנות וחיוניות על יד הרמת הגבות ו”פתיחת המבט”. אפשרות טיפולית נפוצה הנה הזרקת בוטוקס לשריר האורביקיולאריס אוקולי בצידי העניים, מה שנקרא מניפות העיניים, על מנת לגרום להחלשות הפעולה של הורדת צידי הגבות, על ידי כך להפחית ההתנגדות לפעולת ההרמה של הפרונטליס. 

אפשרות שנייה ויעילה הנה הזרקת כמויות קטנות של חומצה היאלורונית במקומות מסוימים מתחת לגבות, שגורמת להרמתן בצורה ובמידה הרצויות.

אמצעי נוסף ויעיל להרמה מכנית של הגבות הנו חוטים נספגים כגון  Silhouette Soft שמתאים למקרים שלא הגיבו בצורה מספקת ל2 השיטות הנ”ל.

יש לציין בנוסף טיפול בבעיה זו כחלק מטיפול כוללני בהשפעות הגיל המתוארות לעיל. כך שבזמן מילוי השקעים ברקות חלה הרמת הגבות וזוויות העיניים באופן עקיף כתוצאה משחזור האנטומיה. 

במקרה זה הטיפול הוא בבעיה המקורית ולא בתוצאתה, גישה שהולכת ותופסת תאוצה בטיפולי האסתטיקה.

אופן הטיפול

לאחר קבלת החלטה משותפת לגבי  הטיפול, המטופלת חותמת על טופס הסכמה מדעת ונערכים צילומי ”לפני” .

תחילה מומלץ לטפל עם בוטוקס באזור קצה הגבה החיצון, עם ”פתיחת המבט” כתוצאה מהחלשות השריר הטבעתי סביב לעין Orbicularis Occuli . כעבור שבועיים מתבצעת הערכה מחדש. במידה והתוצאה אינה מספקת, או לחלופין לא נעשה שימוש בבוטוקס מסיבה כלשהי, מתבצע הטיפול עם חומצה היאלורונית . עקב הכמות המזערית המוזרקת, אין צורך באלחוש מקומי. מתבצע ניקוי קפדני וחיטוי של העור באזור הטיפול. החומצה ההיאלורונית המתאימה מוזרקת מתחת לקצה הגבה בכמות קטנה. במקרה הצורך ניתן גם להזריק באמצע ואף בקצה הפנימי של הגבה, תוך הקפדה על  משנה זהירות עקב המצאות עורקים ב-2 הנקודות.  

הנחיות לאחר הטיפול

למשך 4 שעות יש להימנע מאיפור 

למשך 24 שעות יש להימנע מהפעילויות הבאות:

  • עיסוי המקום על מנת שלא להזיז את החומר ממקום ההזרקה
  • פעילות גופנית מאומצת
  • חשיפה לשמש או מקורות חום כמו פתיחת תנור אפיה

סיכונים ותופעות לוואי

תופעות לוואי שכיכות בטיפול עם חומצה היאלורונית הנן  זמניות וכוללות:

  • אי נוחות מסוימת בזמן ההזרקה
  • אודם ונפיחות מקומיים מידיים,  חולפים תוך יומיים לרו
  • שטפי דם תת עוריים, לרוב זניחים, נעלמים כעבור מספר ימים ועד שבועיים
  • אי סימטריות או תוצאה לא משביעה רצון
  • זיהום מקומי (נדיר כאשר הטיפול מתבצע בתנאים נכונים)

הטיפול בנקודה החיצונית אינה נחשבת למסוכנת